Οριζοντιο menu

Δευτέρα 9 Απριλίου 2012

Καστέλα - Παννεαπολικός: 0-4

Παιδικό: Με θριαμβευτικό τρόπο έκλεισε το πρωτάθλημα η ομάδα του παιδικού μας καθώς επικράτησε άνετα της Καστέλας με 0-4 στο σαβατιάτικο παιχνίδι που διεξήχθη στο Φάληρο. Ανώτερη από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, η ομάδα μας πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο για να την απειλήσει. Το σκορ άνοιξε νωρίς ο Τσιγκόλης ύστερα από προσωπική ενέργεια και ο Σεϊτανίδης με πανέμορφο ευθύβολο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Η αυλαία του ημιχρόνου έπεσε στο 0-2. Στην επανάληψη, παρά τις αλλαγές που πραγματοποιήσαμε, η ομάδα δεν έχασε τον ρυθμό της και σκόραρε και τρίτο γκολ με όμορφο πλασέ του Καρατζόγλου ύστερα από ασίστ του Ζημινόπουλου ενώ το σκορ έκλεισε ο Γουναρόπουλος γράφοντας και το τελικό 0-4. MVP του αγώνα ο Νίκος Καραμολέγκος ο οποίος "κατάπιε" αμέτρητα χιλιόμετρα καλύπτοντας χώρους, αναχαιτίζοντας αντίπαλες επιθέσεις και βοήθησε τα μέγιστα γι' αυτή μας τη νίκη.