Οριζοντιο menu

Πέμπτη 5 Απριλίου 2012

Παννεαπολικός - Χαραυγή: 2-1

Παιδικό: Επεισοδιακό ήταν το σαβατιάτικο παιχνίδι του παιδικού μας κόντρα στο αντίστοιχο τμήμα της Χαραυγής. Αν μας ζητούσαν να χαρακτηρίσουμε τον αγώνα με δύο λέξεις αυτές θα ήταν ένταση και νεύρα!! Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι ομάδες έπαιξαν σκληρά μεν, στα όρια του fair play δε και ευτυχίσαμε να προηγηθούμε με γκολ του Καραμολέγκου αλλά προς το τέλος του ημιχρόνου δεχτήκαμε τέρμα και έτσι το σφύριγμα του διαιτητή μας βρήκε ισόπαλους 1-1. Στην επανάληψη μπήκαμε πιο δυνατά και μετά από αρκετή πίεση καταφέραμε να σκοράρουμε με ένα υπέροχο ψηλοκρεμαστό σουτ του Τοπχαρά από τα 30 περίπου μέτρα!! Τα τελευταία λεπτά ήταν πραγματικά για γερά νεύρα καθώς η Χαραυγή πίεζε για την ισοφάριση και η ομάδα μας αντποκρινόταν άψογα στα αμυντικά της καθήκοντα. Κι ενώ το πάθος ξεχείλιζε, ο Στρουσόπουλος προερχόμενος από τον πάγκο υπέπεσε σε ένα σκληρό φάουλ κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αντικρίσει την κόκκινη κάρτα. Κάπου εκεί τα αίματα άναψαν αλλά ευτυχώς με τη συνδρομή των ψυχραιμοτέρων το παιχνίδι συνεχίστηκε και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή μας βρήκε νικητές απέναντι στην ίσως καλύτερη ομάδα του ομίλου. MVP ο Παύλος Τοπχαράς ο οποίος ήταν απλά υπέροχος.