Οριζοντιο menu

Δευτέρα 9 Απριλίου 2012

Αετός Κορυδαλλού - Παννεαπολικός: 2-1

Προπαιδικό: Παιχνίδι καρμπόν με αυτό του πρώτου γύρου έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Κορυδαλλού το απόγευμα της Κυριακής. Η θεά τύχη δε μας χαμογέλασε ούτε και σε αυτό το ματς, καθώς το σκορ και ειδικότερα ο τρόπος με τον οποίο προήλθε, μαρτυρούν από μόνα τους την αλήθεια. Το ματς ισορροπημένο όπου και οι δύο ομάδες έχασαν κλασσικές ευκαιρίες να σκοράρουν αλλά με τον Ζημινόπουλο να κλέβει την παράσταση καθώς πραγματοποίησε κάποιες απίστευτες επεμβάσεις που ακόμα κι οι τερματοφύλακες κλάσης θα ζήλευαν! Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ να βρίσκεται στο 1-1. Στην επανάληψη απειλούσαμε κυρίως με αντεπιθέσεις αλλά η αστοχία μας δε μας επέτρεψε να σκοράρουμε. Σα να μην έφτανε αυτό, όπως και πριν από 4 περίπου μήνες, έτσι και τώρα, μετά από δικό μας λάθος, ο αντίπαλος σκόραρε κυριολεκτικά στα τελευταία λεπτά και το 2-1 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Πολλά συγχαρητήρια πρέπει να δώσουμε στα παιδιά που έπαιξαν με πάθος από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.