Οριζοντιο menu

Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2012

Παννεαπολικός - Δόξα Πειραιά: 2-1

Παιδικό: Ματς για γερά νεύρα διεξήχθη στην έδρα του Παννεαπολικού το απόγευμα του Σαββάτου. Βάλαμε 3 γκολ, είχαμε ένα δοκάρι, χάσαμε 3 κλασσικότατες ευκαιρίες, δεχτήκαμε μόνο ένα σουτ σε όλο το παιχνίδι και καταφέραμε να νικήσουμε μόλις με 2-1 απέναντι στη φιλότιμη Δόξα. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το σκορ να είναι 0-0 και απλά να κερδίζουμε την υπεροχή. Στην επανάληψη, μπήκαμε ακόμα πιο δυνατά, παίζοντας κυριολεκτικά μονότερμα τον αντίπαλο και καταφέραμε να σκοράρουμε το πρώτο γκολ στο ...λάθος τέρμα!! Μία ασυνενοησία μεταξύ του αμυντικού και του τερματοφύλακα ήταν αρκετή να δεχτούμε το γκολ και την μοναδική ουσιαστικά ευκαιρία της Δόξας σε όλο το παιχνίδι!! Το τι ακολούθησε μετά είναι αρκετά δύσκολο να περιγραφεί, καθώς ένας καταιγισμός επιθέσεων για την ομάδα μας απέφερε εν τέλει ένα καταφανέστατο πέναλτυ όπου ο Ιμβριώτης με εύστοχη εκτέλεση έκανε το 1-1. Ενώ ο χρόνος τελείωνε, τη λύτρωση για την ομάδα μας έδωσε στο τελευταίο λεπτό ο Παναγιώτης Στρουσόπουλος ο οποίος όντας στη κατάλληλη θέση την κατάλληλη στιγμή σημείωσε το 2-1 και ανάγκασε όλα τα παιδιά να ξεσπάσουν σε ξέφρενους πανηγυρισμούς. Η προσπάθεια των παιδιών απέδωσε εν τέλει καρπούς καθώς άξιζαν και με το παραπάνω τη νίκη. MVP του παιχνιδιού σαφώς και ανακυρήσουμε τον άνθρωπο της τελευταίας στιγμής όπως αποδείχθηκε, Παναγιώτη Στρουσόπουλο!