Οριζοντιο menu

Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2012

Ατρόμητος Πειραιά - Παννεαπολικός: 4-4

Παιδικο: Χορταστικό ήταν το παιχνίδι του παιδικού μας κόντρα στον ιστορικό Ατρόμητο καθώς μπήκαν συνολικά 8 γκολ και υπήρχαν ευκαιρίες εκατέρωθεν να σημειωθούν κι άλλα! Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ να είναι 4-1 κατά της ομάδας μας και κάπου εκεί τα παιδιά αφυπνίστηκαν. Μπήκαν πολύ πιο δυνατά στην επανάληψη και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα αποδεικνύοντας ότι στο ποδόσφαιρο το παιχνίδι τελειώνει μόνο όταν σφυρίξει ο διαιτητής. Ενώ αμυντικά παρουσιάσαμε αρκετά κενά, η επίθεση πετούσε φωτιές και τα 4 γκολ ήταν λίγα σε σχέση με αυτά που θα μπορούσαν να έχουν συνολικά σκοράρει. Τέτοια "αγγλικά" σκορ δεν είναι και ό,τι πιο συνηθισμένο κι έτσι οι φίλαλθοι που βρέθηκαν στο γήπεδο πραγματικά απόλαυσαν τον αγώνα.