Οριζοντιο menu

Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2012

Παννεαπολικός - ΑΟΚ Φαλήρου: 1-4

Παιδικο: Οδυνηρή ήττα υπέστη η ομάδα του παιδικού μας απέναντι στο ανώτερο Φάληρο, στον Σαββατιάτικο αγώνα που διεξήχθη το πρωί στην έδρα μας. Το πανέμορφο πλασέ του Ζημινόπουλου όπου κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα (μετά από εξαιρετική πάσα του Καρατζόγλου) μπορεί να έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα μας, αλλά δε στάθηκε αρκετό για να πάρουμε τους 3 βαθμούς της νίκης. Παρόλη την κυριαρχία μας στο πρώτο ημίχρονο, το Φάληρο ευτύχησε να ισοφαρίσει κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του ημιχρόνου και να πάρει παράλληλα την ψυχολογία με το μέρος του. Κι ενώ το πρώτο ημίχρονο άνηκε στην ομάδα μας, έχοντας την πρωτοβουλία και αρκετές φάσεις στο ενεργητικό μας, δε συνέβη το ίδιο και στο δεύτερο. Οι ρόλοι αντιστράφηκαν, το Φάληρο απέκτησε τον έλεγχο, ήταν πιο εύστοχο στις τελικές του προσπάθειες και έτσι κατάφερε σε πρώτη φάση να γυρίσει το ματς σε 1-2. Η ομάδα μας αντέδρασε, προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά σε δύο αντεπιθέσεις δεχτήκαμε ισάριθμα γκολ κι έτσι το τελικό σκορ μπορεί μεν να μην αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού αλλά σίγουρα το αποτέλεσμα ήταν πέρα για πέρα δίκαιο. Δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα για το παιδικό μας, αλλά σίγουρα και καλό μάθημα για τη συνέχεια.