Οριζοντιο menu

Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

Α.Ο Φαλήρου - Παννεαπολικός: 2-0

Προπαιδικό: Κάτω από αντίξοες συνθήκες που μόνο καλό ποδόσφαιρο δεν επέτρεπαν να δούμε, η ομάδα μας υπέκυψε ...στα σημεία από την αντίστοιχη του Φαλήρου. Ο πολύ δυνατός αέρας αλλά και το τσουχτερό κρύο ήταν αρκετά για να χαλάσει τη διάθεση τουλάχιστον των παικτών μας και το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες και την, αν μη τι άλλο, ασυνήθιστη τακτική. Και για να εξηγηθούμε θα πρέπει να τονίσουμε πως η κάθε ομάδα είχε από ένα καλό ημίχρονο μιας και ο αέρας ήταν τόσο δυνατός (προς το ένα τέρμα) που η μπαλά συνεχώς παιζόταν εκεί μιας και ήταν πολύ δύσκολο να φύγει. Το Φάληρο, πιο τυχερό, ευτύχισε να πετύχει γκολ στο πρώτο ημίχρνο (με τον αέρα υπέρ του) ενώ εμείς στην επανάληψη δε καταφέραμε να αξιοποιήσουμε τις πολλές ευκαιρίες μας και έτσι δεχόμενοι προς το τέλος και δεύτερο γκολ από αντεπίθεση, μοιραία το 2-0 έμελε να είναι το τελικό σκορ. Πιο πολύ εμπειρίας και λιγότερο κρίσης το ματς αυτό, μιας και τα συμπεράσματα που μπορούμε να βγάλουμε δε θα είναι σε καμμία περίπτωση ασφαλή. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά και των δύο ομάδων που κατάφεραν και έπαιξαν ποδόσφαιρο κάτω από τέτοιες συνθήκες!!