Οριζοντιο menu

Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2012

Παννεαπολικός - Ατρόμητος Πειραιά: 1-2

Προπαιδικό: Η φιλότιμη εμφάνιση των παιδιών δε στάθηκε αρκετή για να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Ατρομήτου, στο πρωινό παιχνίδι που διεξήχθη την Κυριακή στην έδρα μας. Προηγηθήκαμε νωρίς στο σκορ με ένα καταπληκτικό πλασέ με εξωτερικό φάλτσο του Καρατζόγλου αλλά το μισό γκολ θα πρέπει να το χρεώσουμε στον εξαιρετικό Τσιμόγιαννη από τον οποίο και ξεκίνησε όλη η φάση, ύστερα απο υπέροχη προσωπική του ενέργεια και αντίστοιχη τελική πάσα. Μετά το γκολ δεχτήκαμε αρκετή πίεση και μοιραία δεχτήκαμε την ισοφάριση με το ημίχρονο να λήγει τελικά με το σκορ στο 1-1. Στην επανάληψη, οι παίκτες μας μπήκαν πιο δυνατά ισορρόπησαν το παιχνίδι αλλά δυστυχώς η μοίρα μας έπαιξε περίεργο παιχνίδι καθώς λίγο πριν τη λήξη δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ από τον Ατρόμητο, το οποίο ουσιαστικά μας αποδυνάμωσε και έτσι το τελικό σκορ ήρθε σαν φυσική εξέλιξη. Πολλά μπράβο στα παιδιά, που πάλεψαν από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και έδειξαν πως είναι πολύ σκληρά καρύδια για τον οποιοδήποτε αντίπαλο.