Οριζοντιο menu

Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2012

ΑΕ Χαραυγή - Παννεαπολικός: 2-1

Παιδικό: Σίγουρα το αποτέλεσμα μας αδικεί καθώς το σκορ διαμορφώθηκε ύστερα από ένα "πέναλτυ-φάντασμα" και από ένα γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Τα παιδιά προσπάθησαν αρκετά να πάρουν έστω και το βαθμό της ισοπαλίας από την ίσως καλύτερη ομάδα του ομίλου, αλλά δυστυχώς έμειναν με μία πικρή γεύση στο τέλος. Το σκορ άνοιξε ο Ζημινόπουλος ύστερα από πλασέ πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά δυστυχώς η χαρά μας δε κράτησε μέχρι το τέλος καθώς ο διαιτητής της συνάντησης σφύριξε ένα πέναλτυ το οποίο τόσο κατά την προσωπική μας άποψη όσο και των παρευρισκόμενων φιλάθλων απλά ΔΕΝ ήταν!! Ωστόσο το σκορ του ημιχρόνου εγραψε 1-1 και τίποτα δε μπορούσε να το αλλάξει. Στην επανάληψη δεχτήκαμε, μεγάλη μεν φλύαρη δε, πίεση από τους γηπεδούχους οι οποίοι δε κατάφεραν να μας απειλήσουν ουσιαστικά παρά μόνο στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού όπου μετά από πολύ καλή αντεπίθεση ευτύχισαν να σκοράρουν και να πάρουν παράλληλα τους 3 βαθμούς της νίκης. 3ο σερί παιχνίδι της ομάδας μας χωρίς νίκη αλλά σίγουρα πολύ καλύτερη εμφάνιση η οποία αποτελεί και υπόσχεση για το μέλλον.