15Νέο Ικόνιο29215-6-1829-502-4-814-203-2-1015-30
16ΑΟ Καραβάς29142-8-1918-542-3-109-260-5-99-28

Σάββατο 21 Απριλίου 2012

Πασχαλινο τουρνουα 2012 στον Ελαιωνα.

Junior:Πολυ μεγαλη επιτυχια των μικρων στο πασχαλινο τουρνουα που διοργανωσε ο Ελαιωνας κατακτωντας την τριτη θεση κερδιζοντας στον μικρο τελικο την Δοξα στα πεναλντι(κ.α 0-0)με σκορ 5-4

Στο τουρνουα ελαβαν μερος οι εξης ποδοσφαιριστες:
  Ιωακειμιδης Σ.,Τσιλης Θ.,Καπλανιδης Δ.,Πετας Γ.,Μπουλιαρης Η.,Καστης Σ.,Χατζηαλεξανδρου Ι.,,Τσιγκολης Κ.,Ρενιερης Σ.,Ρενιερης Ν.,Μουρατογλου Μ.,Θεολογιτης Ι.,Λουιζος Χ.,Τσολιας Δ.

Οι επιτυχια τους αυτη ειναι μεγαλη αν αναλογιστουμε οτι στο τουρνουα πηραν μερος ομαδες οπως ο Ολυμπιακος,ο Ατρομητος,η Δοξα,ο Πανιωνος με τις αγωνιστικες τους ομαδες.

Συγχαρητηρια στα παιδια και τους ευχομαστε αναλογες επιτυχιες και στο μελλον.

Λιαν συντομως αναμενεται να αναρτηθουν και φωτογραφιες.

ARSENAL-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ:2-3

Pro-junior:Οι μικροι προσθεσαν αλλη μια νικη στο ενεργητικο τους στο πρωταθλημα κερδιζοντας την Arsenal με σκορ 3-2.Ηταν καλυτερη κατα την μεγαλυτερη διαρκεια του αγωνα εχοντας σε πολυ καλη μερα τους Ρενιερη Σ. και Τσιλη Θ..
Σκορερ: Ρενιερης Σ.(3)
Τσιλης Θ.,Τσιλης Π.,Ρενιερης Σ.,Αποστολακος Θ.,Αποστολακος Π.,Σαμπος Α.,Τσολιας Δ.,Τζιας Ν.,Τσαντουλης Δ.,Ραγκουσης Α.,Καπλανιδης Σ.

Καστέλα - Παννεαπολικός: 0-4

Παιδικό: Με θριαμβευτικό τρόπο έκλεισε το πρωτάθλημα η ομάδα του παιδικού μας καθώς επικράτησε άνετα της Καστέλας με 0-4 στο σαβατιάτικο παιχνίδι που διεξήχθη στο Φάληρο. Ανώτερη από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, η ομάδα μας πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο για να την απειλήσει. Το σκορ άνοιξε νωρίς ο Τσιγκόλης ύστερα από προσωπική ενέργεια και ο Σεϊτανίδης με πανέμορφο ευθύβολο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Η αυλαία του ημιχρόνου έπεσε στο 0-2. Στην επανάληψη, παρά τις αλλαγές που πραγματοποιήσαμε, η ομάδα δεν έχασε τον ρυθμό της και σκόραρε και τρίτο γκολ με όμορφο πλασέ του Καρατζόγλου ύστερα από ασίστ του Ζημινόπουλου ενώ το σκορ έκλεισε ο Γουναρόπουλος γράφοντας και το τελικό 0-4. MVP του αγώνα ο Νίκος Καραμολέγκος ο οποίος "κατάπιε" αμέτρητα χιλιόμετρα καλύπτοντας χώρους, αναχαιτίζοντας αντίπαλες επιθέσεις και βοήθησε τα μέγιστα γι' αυτή μας τη νίκη.

Αετός Κορυδαλλού - Παννεαπολικός: 2-1

Προπαιδικό: Παιχνίδι καρμπόν με αυτό του πρώτου γύρου έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Κορυδαλλού το απόγευμα της Κυριακής. Η θεά τύχη δε μας χαμογέλασε ούτε και σε αυτό το ματς, καθώς το σκορ και ειδικότερα ο τρόπος με τον οποίο προήλθε, μαρτυρούν από μόνα τους την αλήθεια. Το ματς ισορροπημένο όπου και οι δύο ομάδες έχασαν κλασσικές ευκαιρίες να σκοράρουν αλλά με τον Ζημινόπουλο να κλέβει την παράσταση καθώς πραγματοποίησε κάποιες απίστευτες επεμβάσεις που ακόμα κι οι τερματοφύλακες κλάσης θα ζήλευαν! Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ να βρίσκεται στο 1-1. Στην επανάληψη απειλούσαμε κυρίως με αντεπιθέσεις αλλά η αστοχία μας δε μας επέτρεψε να σκοράρουμε. Σα να μην έφτανε αυτό, όπως και πριν από 4 περίπου μήνες, έτσι και τώρα, μετά από δικό μας λάθος, ο αντίπαλος σκόραρε κυριολεκτικά στα τελευταία λεπτά και το 2-1 έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Πολλά συγχαρητήρια πρέπει να δώσουμε στα παιδιά που έπαιξαν με πάθος από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ν.Δραπετσωνας-Παννεαπολικος:4-4

Junior:Ενα καταπληκτικο παιχνιδι εγινε σημερα που ικανοποιησε τους θεατες που το παρακολουθησαν.Ειχε πολυ δυναμη,παθος και σασπενς.Η ομαδα μας προηγηθηκε οταν απο ενα ομορφο συνδυασμο ο Καστης τελικος παραληπτης της μπαλλας την εστειλε στα διχτυα.Η ομαδα των Ν.Δραπετσωνας καταφερε να γυρισει το ματς  σε 2-1 σε δυο στιγμες ολιγοριας των μικρων και ενω μεχρι εκεινη την ωρα ηταν αψογοι.Ο Καστης ηταν αυτος που εφερε παλι το ματς στα ισια οταν σε ενα πλαγιο που ειχαμε κερδισει κινηθηκε πολυ ωραια μεσα στην περιοχη και ο Τσιλης του εδωσε την μπαλλα και με σουτ πανω στην κινηση απο πλαγια θεση σκοραρε.Οι αντιπαλοι καταφεραν να σκοραρουν εκ νεου οταν σε μια αντεπιθεση συνδυαστηκαν ωραια και βγηκαν μονοι με τον τερματοφυλακα.Το 3-3 ηρθε  οταν σε ενα κορνερ που ειχαμε κερδισει ο Μπουλιαρης κινηθηκε εξυπνα  μεσα στην περιοχη και πλασσαρε ομορφα πανω στην κινηση απο το υψος της μικρης περιοχης.Με αυτο το σκορ τελειωσε το πρωτο ημιχρονο.Το δευτερο ημιχρονο δεν ειχε τοσα γκολ αλλα αυτο που περισευε και απο τις δυο ομαδες ηταν η δυναμη και το παθος.Η ομαδα των Ν.Δραπετσωνας εκ νεου πηρε το προβαδισμα και ενω απεμεναν δωδεκα λεπτα πιστεψαν οτι κερδισαν το παιχνιδι.Τα παιδια ομως πεισμωσαν και μετα απο δυο λεπτα υστερα απο μια εξαιρετικη προσπαθει του Καστη ο οποιος περασε τρεις αντιπαλους στα πλαγια δεξια και μπαινοντας στην περιοχη πλασσαρε πολυ ομορφα κανοντας το 4-4.Τα εναπομεινοντα 10 λεπτα η ομαδα ηταν καλυτερη και δεν κινδυνεψε αλλα αντιθετως με τις ευκαιριες που δημιουργησε θα μπορουσε να κερδισει και το ματς.
 Ιωακειμιδης Σ.,Τσιλης Θ.,Ραγκουσης Α.,Καπλανιδης Δ.,Πετας Γ.,Μπουλιαρης Η.,Καστης Σ. Γκολεμης Ο.,Χατζηαλεξανδρου Ι.,Χατζηευγγαλου Β.,Τσιγκολης Κ.,Γιαννουλης Α.,Ρενιερης Σ.,Ρενιερης Ν.,Καραιτζογλου Ρ.

ΑΜΦΙΑΛΗ-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ:0-1

Pro-junior:Την πρωτη τους νικη εκαναν τα μικρα κερδιζοντας την ομαδα της Αμφιαλης με 1-0.Οι μικροι ηταν καλυτεροι απο τους αντιπαλους τους και δικαια κερδισαν το παιχνιδι.Το γκολ το πετυχε ο Ρενιερης Σ. οταν σε μια αντεπιθεση περασε δυο αντιπαλους και παροτι πηγε στα πλαγια σουταρε και εστειλε την μπαλλα στα διχτυα.

Ραγκουσης Α.,Ρενιερης Σ.,Σαμπος Α.,Τσιλης Π.,Τσαντουλης Δ.,Καπλανιδης Σ.,Γκολεμης Ο.,Τζιας Ν.,Γκιοκας Α.,Μελας Δ.,Μελιδης Κ.

VIDEO ΑΝΤΡΙΚΟ ΑΟ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 2-0
Video προπαιδικο Κερατσινι-Παννεαπολικος:3-3

Παρασκευή 6 Απριλίου 2012

Καστελλα-Παννεαπολικος

Καλουνται ολοι οι φιλαθλοι της ομαδας στο Κυριακατικο παιχνιδι που θα γινει στο γηπεδο του Μοσχατου και ωρα 16:30 με την ομαδα της Καστελλας να δωσουν το παρων για να βοηθησουν στην προσπαθεια που κανει η ομαδα για να σωσει την κατηγορια.

Πέμπτη 5 Απριλίου 2012

ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΧΝΩΝ

Οι λαχνοι που κερδιζουν με την κληρωση του εθνικου λαχειου στις 3 Απριλιου 2012 ειναι οι κατωθι:

1) 268  Ενα κινητο τηλεφωνο Sony Ericsson

2) 458  Μια τηλεοραση 22 ιντσων LCD

3) 369  Ενα Φορητο GPS

Παννεαπολικός - Χαραυγή: 2-1

Παιδικό: Επεισοδιακό ήταν το σαβατιάτικο παιχνίδι του παιδικού μας κόντρα στο αντίστοιχο τμήμα της Χαραυγής. Αν μας ζητούσαν να χαρακτηρίσουμε τον αγώνα με δύο λέξεις αυτές θα ήταν ένταση και νεύρα!! Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι ομάδες έπαιξαν σκληρά μεν, στα όρια του fair play δε και ευτυχίσαμε να προηγηθούμε με γκολ του Καραμολέγκου αλλά προς το τέλος του ημιχρόνου δεχτήκαμε τέρμα και έτσι το σφύριγμα του διαιτητή μας βρήκε ισόπαλους 1-1. Στην επανάληψη μπήκαμε πιο δυνατά και μετά από αρκετή πίεση καταφέραμε να σκοράρουμε με ένα υπέροχο ψηλοκρεμαστό σουτ του Τοπχαρά από τα 30 περίπου μέτρα!! Τα τελευταία λεπτά ήταν πραγματικά για γερά νεύρα καθώς η Χαραυγή πίεζε για την ισοφάριση και η ομάδα μας αντποκρινόταν άψογα στα αμυντικά της καθήκοντα. Κι ενώ το πάθος ξεχείλιζε, ο Στρουσόπουλος προερχόμενος από τον πάγκο υπέπεσε σε ένα σκληρό φάουλ κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αντικρίσει την κόκκινη κάρτα. Κάπου εκεί τα αίματα άναψαν αλλά ευτυχώς με τη συνδρομή των ψυχραιμοτέρων το παιχνίδι συνεχίστηκε και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή μας βρήκε νικητές απέναντι στην ίσως καλύτερη ομάδα του ομίλου. MVP ο Παύλος Τοπχαράς ο οποίος ήταν απλά υπέροχος.
7) Γεωργαντζέλης Βάιος
8) Τοπχαράς Παύλος

14) Γερονάτσιος Γιάννης (Τοπχαράς)
15) Γουναρόπουλος Μάριος (Ζημινόπουλος)
16) Στρουσόπουλος Παναγιώτης (Τσιγκόλης)

Παννεαπολικός - Ελλάς Ποντίων: 7-0

Προπαιδικό: Καταιγιστική ήταν η ομάδα του προπαιδικού μας στο κυριακάτικο παιχνίδι που διεξήχθη στην έδρα μας. Παρά το πρωινό της ώρας τα παιδιά μπήκαν στο γήπεδο γεμάτα ζωντάνια και όρεξη για ποδόσφαιρο. Οι παίκτες μας έδειξαν από νωρίς ποιός είναι το αφεντικό και μετά από καταιγισμό φάσεων το ημίχρονο έκλεισε με 4-0 και τον Ζημινόπουλο να μην ανησυχεί ιδιαίτερα. Στην επανάληψη παρόλο που ο ρυθμός έπεσε, οι φάσεις συνεχίστηκαν κι έτσι το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 7-0 κάνοντας πολύ χαρούμενα όλα τα παιδιά γι' αυτή τους την επιτυχία. Πρωτεργάτες αυτού του αποτελέσματος ήταν οι Σάμιος και Τσιμόγιαννης οι οποίοι αμφότεροι πέτυχαν χατ-τρικ σημειώνοντας 4 και 3 γκολ αντίστοιχα. Συγχαρητήρια και στους παίκτες του junior που έπαιξαν και συγκεκριμένα στους Τσιγκόλη, Ιωακειμίδη και Τσίλη όπου πραγματικά ανταποκρίθηκαν στο ύψος των περιστάσεων και μας γέμισαν ελπίδα και αισιοδοξία τόσο για το μέλλον όσο και για την ποιότητα των ακαδημιών μας. MVP δικαιωματικά ο Γιώργος Σάμιος.